Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: thestranglers lista (/forumdisplay.php?fid=144)
+---- Wątek: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a (/showthread.php?tid=17449)



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - adik 303 - 15.01.2013 08:32 PM

(15.01.2013 07:46 PM)thestranglers napisał(a):  A co to nie ma jeszcze odpowiedzi na ostatnie pytanie? Icon_sad
Zajrzyj dokładnie do skrzynki, bo ja wysyłałem odpowiedź Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Dobromiera - 18.01.2013 05:47 PM

Ja nie znam odpowiedzi :< Podbijam bo też nie zauważyłem wcześniej tej zagadki.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 18.01.2013 05:53 PM

to jako zadośćuczynienie jeszcze jedna podpowiedź, ale w formie enigmatycznej zagadki Icon_wink

209x


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 18.01.2013 06:12 PM

OK, czyli już wiem, że trafiłem Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 18.01.2013 06:20 PM

hehe, a chciałem Cię zaskoczyć w niedzielę Icon_smile


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 20.01.2013 02:24 PM

98

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTzOeJt3K3SIRl38MZhvQI...R0sVHGlERA]

Electric Light Orchestra - Time (1981)

Rysopis: podręcznikowy oldskul, z dystansem do siebie, pozostanie nieśmiertelny. Tekstowo jest za to dołująco więc mieszanka wybuchowa. Polecam wszystkim, dla których czas biegnie za szybko...

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=VadInV7KS7U

http://www.youtube.com/watch?v=TTI4Qt8sbw4

http://www.youtube.com/watch?v=KRWZxO4UhVE


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 20.01.2013 02:26 PM

Tabela konkursowa:

1. saferłel - 3 pkt
2. Art. Brut. - 1 pkt



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Dobromiera - 20.01.2013 04:56 PM

Jedna z ulubionych płyt mojego taty. Icon_wink Ja się jeszcze nie przekonałem, ale próbuję, bo jest dość "trudna".


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 20.01.2013 06:01 PM

To w zagadce na kolejny tydzień płytka, do której trzeba przekonać tatę Icon_wink

trop

Tym razem wędrujemy na sam szczyt współczesnej muzyki elektronicznej. Wybrałem ich debiutancką imienną płytę bo i zasada pierwszego słuchania i najbardziej żywe wspomnienia z nią związane i ulubiony utwór właśnie na niej. Nie zapomnę jak pierwszy raz zetknąłem się z tymi wariatami w "Programie Alternatywnym" Agnieszki Szydłowskiej. Te instrumentalne 6:07 robiło wrażenie od razu. Może ktoś z Was widział ich na żywo, podobno przeżycia niezapomniane...


Zachęcam do typowania, dzisiaj nie jest trudno Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 25.01.2013 12:23 AM

Chyba jakaś mała podpowiedź by się przydała. Niby mam kilku kandydatów, ale znów nie pasują wszystkie ujawnione przez Ciebie szczegóły. To jest paradoksalnie najtrudniejsza zagadką jak dotąd - wbrew Twoim słowom Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - adik 303 - 25.01.2013 12:27 AM

Nie spodziewałem się, że jakąkolwiek zagadkę zgadnę przed saferem Icon_lol


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 25.01.2013 12:40 AM

Ja po takich ogólnikach nie potrafię zgadnąć. A 6:07 nie pasuje mi do żadnej znanej mi płyty.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 25.01.2013 05:36 PM

Też myślałem że za bardzo ułatwiłem z podaniem tego czasu. Póki co dwóch Forumowiczów odpowiedziało poprawnie i faktycznie lider jeszcze nie zapunktował. Podpowiedź mówisz. Nie może być zbyt łatwa, ale w końcu ma być podpowiedzią, więc może taka:

Okładka debiutanckiej płyty szukanego podmiotu kojarzy mi się wprost z tą z "Black and White" The Stranglers. Myślę że teraz wszystko będzie jasne Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 25.01.2013 07:16 PM

Poddaję się, nie zgadnę. Czekam na odpowiedź Icon_smile Ciekawe czy słyszałem ten album w ogóle.

EDIT: A jednak CHYBA zgadłem Icon_wink Zignorowałem na początku podpowiedź, ale gdy bliżej się przypatrzyłem....w każdym radzie jestem pełen podziwu, że inne osoby z taką łatwością odgadły ten podmiot po czasie trwania jednej piosenki :O - i to wcale nie reprezentatywnej! How come? Inna sprawa, że od początku założyłem sobie błędne kryteria poszukiwania (chodzi o różne podkategorie elektroniki). W sumie jedna informacja z zagadki mogła kogoś nakierować natychmiast na ten trop - niezależnie od wiedzy na temat innych "szczytów współczesnej elektroniki" Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 27.01.2013 03:13 PM

97

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSvUS2BxSCfO2BbREyYn3H...ts6ma6_XKv]

Crystal Castles - Crystal Castles (2008)

Rysopis: najpierw trzeba zaakceptować konwencję - powłoczkę brudu, krzyku, nieposkładanych dźwięków, w nagrodę dostaniemy parę perełek a nawet melancholijny klimat...

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=bGOiIfih8Ls

http://www.youtube.com/watch?v=rqMp91DahSU

no i ten ulubiony:

http://www.youtube.com/watch?v=dbUqiCt__3U


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 27.01.2013 03:14 PM

Tabela konkursowa:

1. saferłel - 4 pkt
2. Art. Brut. - 1 pkt
_. adik 303
_. marsvolta



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 27.01.2013 04:47 PM

trop

Obrazek z kolejnej płyty mógłby posłużyć za okładkę do słynnych "Wakacji z duchami" Icon_wink Mamy tu bowiem zarys zamku z czaszką w środku na różowym tle więc jest i straszno i śmieszno. A i sama muzyka przywołuje obrazy nawiedzonego zamczyska, w którym możemy odważyć się szukać skarbów w lochach a może i księżniczki w wysokiej wieży ;P To wyobraźnia, którą podsyca trudny do zdefiniowania głos wokalistki. W annałach historii muzyki przypisano im termin "post-rock". Dodam że płyta pochodzi z początku tego wieku. Póki co to musi Wam wystarczyć, bo sam na razie nie wiem jak bardziej podpowiedzieć.



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - marsvolta - 29.01.2013 10:13 PM

Dwa dni kombinuje, ale chyba nie mam szansIcon_smile


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 30.01.2013 10:00 AM

Największą podpowiedzią jest przypisany gatunek, Safer zawsze od tego zaczyna i dobrze na tym wychodzi Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 30.01.2013 10:30 AM

Zagadka tym razem podwójnie trafiona - bo nie muszę czekać na podpowiedź i bardzo lubię wspomniany album (jedno w sumie wynika z drugiego). Moje ulubione piosenki to X, Y, Z Icon_wink Może pojawią się w "nabojach".

Tylko mam jedno duże "ALE". Oczywiście to moja opinia, ale mam jednak wątpliwość co do gatunkowej przynależności (tak trochę na przekór tego, co napisałeś, że zawsze zaczynam od gatunku - gdybym tutaj musiał stosować tylko to kryterium w życiu bym nie odgadł.....szczególnie, że malutko post-rocka słucha Icon_razz2) - to może zmylić!

Jestem ciekawy czy ktoś ich wymyśli. Swego czasu wspominałem ich na forum, miałem na liście - ale odzew zerowy Icon_wink Nie wiem ile osób na mycharts ich w ogóle kojarzy. Pewnie bardzo niewiele (wliczając już w to naszą dwójkę).