Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Wędrowna Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=86)
+---- Wątek: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) (/showthread.php?tid=16430)

Strony: 1 2


Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - michal91d - 01.09.2012 02:04 PM

Lianne La Havas obroniła pozycję lidera. Czy uda się jej powtórzyć ten sukces za tydzień? Pierwsza szóstka robi się bardzo wyrównana. Zresztą czuję na swojej liście mały ścisk, coraz więcej utworów, które mogą awansować, a tych spadających niewiele. W tym tygodniu poznałem sporo naprawdę dobrych utworów, przez co specjalnie w tym tygodniu dołożyłem dziesiątkę do poczekalni.
Nowości:
Regina Spektor - Don't Leave Me (Ne me quitte pas) - Regina Spektor spędziła naprawdę sporo czasu w poczekalni. W końcu nadeszła pora, żeby zadebiutować w trzydziestce. Ciekawe czy po tak długim czasie będzie jeszcze w stanie namieszać na liście. Lekki, radosny pop.
Alt-J - Taro - nie słuchałem jeszcze albumu tej grupy, ale pamiętam, że po raz pierwszy zetknąłem się z nimi przy okazji utworu "Matilda". Zapisałem ich w swoim pliku z zespołami, które należy śledzić, ale każdy z kolejnych singli nie przekonywał mnie na tyle, żeby wprowadzić go na listę. "Taro", choć nie jest singlem urzekło mnie od pierwszego przesłuchania. Pięknie o tym nagraniu napisał Paweł, w pełni się z nim zgadzam. Cudowny utwór.

Notowanie nr 202 (1.09.12r.)
A B C
01 01 07 Is Your Love Big Enough? - Lianne La Havas
02 02 06 Sleep Alone - Two Door Cinema Club
03 12 04 What Makes a Good Man? - The Heavy
04 03 07 Teenage Icon - The Vaccines
05 07 07 Hurts Like Heaven - Coldplay
06 08 05 Chip the Kids - The Milk
07 04 08 Dead and Gone - The Black Keys
08 05 11 All That We've Become - Society
09 11 06 Get Away with It - Animal Kingdom
10 06 10 It's Time - Imagine Dragons

11 15 04 Wildest Moments - Jessie Ware
12 10 17 Varúð - Sigur Rós
13 18 03 I Will Wait - Mumford & Sons
14 14 05 Queen of California - John Mayer
15 19 05 Runaways - The Killers
16 21 04 Deepest Shame - Plan B
17 09 11 Brendan's Death Song - Red Hot Chili Peppers
18 13 12 Fire Escape - Civil Twilight

19 16 09 Baby Come Home - Scissor Sisters
20 17 08 Under the Westway - Blur

21 30 02 Forget - Lianne La Havas
22 20 09 Bubblegum Bitch - Marina & The Diamonds
23 28 02 Madness - Muse
24 23 04 I'll Get Along - Michael Kiwanuka
25 26 03 Hall of Fame - The Script (feat. will.i.am)
26 22 18 Varsovie - Brodka
27 29 02 Pride - Amy Macdonald
28 24 10 The Brightest Lights - King Charles (feat. Mumford & Sons)
29 NN 01 Don't Leave Me (Ne me quitte pas) - Regina Spektor
30 NN 01 Taro - Alt-J


Wypadły:
z 25 Sovereign Light Cafe - Keane (po 13 tyg.)
z 27 Schizophrenic Playboys - The Cranberries (po 13 tyg.)

Poczekalnia:
31 NN Caress Your Soul - Sticky Fingers
32 NN Follow the Sun - Evermore

33 34 1997 - Saint Motel
34 32 Tightrope - Walk the Moon
35 40 Bikes - Lucy Rose
36 35 Somebody - Jukebox the Ghost
37 37 What a Day - Josephine
38 NN Big Bright World - Garbage
39 36 Start Again - James Walsh
40 NN Talk Through the Night - Dog is Dead
41 Little Black Submarines - The Black Keys
42 Company - Andy Burrows
43 Swallows + Amazons - Port Isla
44 Take a Good Look - Peter Cincotti
45 Needles & Pins - Life in Film
46 My Gun - The Rubens
47 Boy - Nina Nesbitt
48 Never Fade Away - Spector
49 The Clock - The View
50 Taste It - Jake Bugg


W tym tygodniu polecam:
Sticky Fingers - Caress Your Siul






RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - Tomekk - 01.09.2012 02:25 PM

michal91d napisał(a):44 Take a Good Look - Peter Cincotti
nie będzie "Metropolis" ?

michal91d napisał(a):38 NN Big Bright World - Garbage
Icon_lol
a to z jakiego powodu? Myślałem, że Garbage nie mają czego szukać u Ciebie Icon_wink

michal91d napisał(a):02 02 06 Sleep Alone - Two Door Cinema Club
wrzuciłem ich do siebie, a tutaj nie dali rady Icon_sad


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - Listoholik - 01.09.2012 03:19 PM

michal91d napisał(a):29 NN 01 Don't Leave Me (Ne me quitte pas) - Regina Spektor
30 NN 01 Taro - Alt-J

brawo, te dwie nowości w Top 30 wyśmienite, z najwyższej listoholikowej półki!


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - thestranglers - 01.09.2012 03:30 PM

michal91d napisał(a):02 02 06 Sleep Alone - Two Door Cinema Club
Wciąż poza Top40 mimo kilkutygodniowego stażu na playliście. Oby na krążku były znacznie lepsze rzeczy. Ktoś już słuchał?
michal91d napisał(a):23 28 02 Madness - Muse
Skoro "Survival" już stracił szanse na wejście to pora zająć się drugim singlem.
michal91d napisał(a):30 NN 01 Taro - Alt-J
Już wyszły trzy single to będę miał z czego wybierać.
michal91d napisał(a):34 32 Tightrope - Walk the Moon
Jednak nie zostało u Ciebie przebojem.
michal91d napisał(a):38 NN Big Bright World - Garbage
Dajmy szansę BBW. Niech pokaże na co go stać.


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - saferłel - 01.09.2012 04:49 PM

Mam tu małe zaległości, jak prawie wszędzie Icon_wink, na razie więc nic odkrywczego w komentarzu nie machnę:

michal91d napisał(a):Teenage Icon - The Vaccines
Vacciness wysyłają na DLP S.O.S.!

michal91d napisał(a):Madness - Muse
Muse jak nie Muse, a notuje się jak Muse Icon_wink Może zbyt elektroniczny na top 10, ale trochę tu chyba posiedzą.

michal91d napisał(a):Don't Leave Me (Ne me quitte pas) - Regina Spektor
To już taka pani, co mogłaby nas połączyć razem Icon_lol Ale ja akurat nie słuchałem jej nowego LP Icon_wink

michal91d napisał(a):Taro - Alt-J
Jak wejdą do top 20, to już będzie sukces.

michal91d napisał(a):Big Bright World - Garbage
Nieporozumienie. Słaby utwór, czemu nie ''I Hate Love''?


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - michal91d - 01.09.2012 04:55 PM

Tomekk napisał(a):nie będzie "Metropolis" ?
nie wiem, na razie się na to nie zanosiIcon_wink
Tomekk napisał(a):a to z jakiego powodu? Myślałem, że Garbage nie mają czego szukać u Ciebie Icon_wink
saferłel napisał(a):Nieporozumienie. Słaby utwór, czemu nie ''I Hate Love''?
widocznie spodobało mi się na tyle, żeby zadebiutować. W tym momencie BBW przekonuje mnie bardziej i wydaje się miec większy singlowy potencjał niż "I Hate Love"
Tomekk napisał(a):wrzuciłem ich do siebie, a tutaj nie dali rady Icon_sad
jeszcze nic nie jest przesądzone Icon_smile
thestranglers napisał(a):Wciąż poza Top40 mimo kilkutygodniowego stażu na playliście. Oby na krążku były znacznie lepsze rzeczy. Ktoś już słuchał?
ja jeszcze nie
saferłel napisał(a):Mam tu małe zaległości, jak prawie wszędzie Icon_wink, na razie więc nic odkrywczego w komentarzu nie machnę:
miałem zrobić podobną Youtubową playlistę jak w przypadku forumowej, ale Ty i tak nie słuchasz nic na YT Icon_biggrin
saferłel napisał(a):Vacciness wysyłają na DLP S.O.S.!
nie wiem o czym mówiszIcon_razz
saferłel napisał(a):To już taka pani, co mogłaby nas połączyć razem Icon_lol Ale ja akurat nie słuchałem jej nowego LP Icon_wink
LP nie musisz, wystarczy ten utwórIcon_wink


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - saferłel - 01.09.2012 05:00 PM

michal91d napisał(a):widocznie spodobało mi się na tyle, żeby zadebiutować. W tym momencie BBW przekonuje mnie bardziej i wydaje się miec większy singlowy potencjał niż "I Hate Love"
Dlaczego najbardziej podoba Ci się najsłabsza według mnie piosenka na płycie? Przy okazji odpowiedź na pytanie dlaczego świnie nie potrafią latać Icon_wink

michal91d napisał(a):nie wiem o czym mówiszIcon_razz
Icon_wink

michal91d napisał(a):LP nie musisz, wystarczy ten utwórIcon_wink
Jak się spodoba, to pewnie na LP trafię. Ale ja lubię tak wszystko razem poznać i sobie coś wybrać Icon_smile


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - dziobaseczek - 01.09.2012 06:49 PM

michal91d napisał(a):Sticky Fingers - Caress Your Siul
Promujemy, promujemy!!! Icon_smile
michal91d napisał(a):45 Needles & Pins - Life in Film
dobrze, że pokazałeś całą poszczekalnię, bo tam nowy Life in film Icon_smile Fajny.
michal91d napisał(a):46 My Gun - The Rubens
u mnie też zadebiutowali z innym kawałkiem, bardzo obiecująca kapelka. Kibicuję im ostro.
michal91d napisał(a):40 NN Talk Through the Night - Dog is Dead
Oni też gdzieś w mojej poczekalni z piosenką Two Devils i Glockenspiel Song. Dotychczas nie zwróciłem na nich uwagi . Ale myślę, że obecność na WLP powoduje konieczność nieco bardziej wnikliwego spojrzenia na tę formację. A teraz słyszę, że Glockenspiel Song to na przykład genialna piosenka.
michal91d napisał(a):32 NN Follow the Sun - Evermore
yeah!!!


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - Szymek79 - 01.09.2012 09:37 PM

michal91d napisał(a):16 21 04 Deepest Shame - Plan B
ma spore szanse by za tydzień pojawić się i u mnie

michal91d napisał(a):23 28 02 Madness - Muse
to w tym tygodniu nasze jedyne wspólne nagranie

michal91d napisał(a):27 29 02 Pride - Amy Macdonald
coś słabo sobie radzi

michal91d napisał(a):z 25 Sovereign Light Cafe - Keane (po 13 tyg.)
wiadomo już coś czy będzie jakiś kolejny singiel z tej płyty?

michal91d napisał(a):46 My Gun - The Rubens
a to mój faworyt z zaplecza listy


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - Konrad - 01.09.2012 10:41 PM

10 06 10 It's Time - Imagine Dragons

Widzę Michale, że to Ty odkryłeś. Taki drugi Nickelback


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - AKT! - 01.09.2012 10:56 PM

michal91d napisał(a):Zapisałem ich w swoim pliku z zespołami, które należy śledzić
Fajna sprawa, jeśli nie ma się powiadomień na RYMie ^^ to kolejny powód by założyć konto Icon_biggrin

o, widzę, że lista coraz bardziej się rozszerza ^^

cieszy mnie, że Lianne się utrzymała - to świetny numer; taki trochę w stylu optymistycznego soulu wczesnych lat 90.

poza tym ściskam kciuki za Kiwanukę, Mumford & Sons i Black Keysów Icon_smile


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - michal91d - 01.09.2012 11:00 PM

saferłel napisał(a):Dlaczego najbardziej podoba Ci się najsłabsza według mnie piosenka na płycie? Przy okazji odpowiedź na pytanie dlaczego świnie nie potrafią latać Icon_wink
ha! już łatwiej znaleźć odpowiedź na to drugie pytanieIcon_lol
dziobaseczek napisał(a):Promujemy, promujemy!!! Icon_smile
pewnie!
dziobaseczek napisał(a):Oni też gdzieś w mojej poczekalni z piosenką Two Devils i Glockenspiel Song. Dotychczas nie zwróciłem na nich uwagi . Ale myślę, że obecność na WLP powoduje konieczność nieco bardziej wnikliwego spojrzenia na tę formację. A teraz słyszę, że Glockenspiel Song to na przykład genialna piosenka.
mnie nie przekonywali, aż do tego singla. Jest chyba bardziej przebojowy od poprzednich
Szymek79 napisał(a):coś słabo sobie radzi
pierwszy tydzień. Może następnym razem będzie lepiej
Szymek79 napisał(a):wiadomo już coś czy będzie jakiś kolejny singiel z tej płyty?
tak, "Disconnected"
Konrad napisał(a):Widzę Michale, że to Ty odkryłeś. Taki drugi Nickelback
nie widzę podobieństw z Nickelbackiem. ID są jeszcze bardziej popowi i chyba troszeczkę wplatają w swoje granie hip-hopowe rytmy


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - michal91d - 01.09.2012 11:03 PM

aaktt napisał(a):Fajna sprawa, jeśli nie ma się powiadomień na RYMie ^^ to kolejny powód by założyć konto Icon_biggrin
mam kontoIcon_exclaim, ale notatnik jest niezastąpiony Icon_biggrin Mam swoją listę obiecujących zespołów i co jakiś czas sprawdzam co u nich słychać. W większości są to młode grupy, które jeszcze nic nie wydały, albo wydały jednego singla. RYM takich przypadków nie ogarnia Icon_biggrin
aaktt napisał(a):o, widzę, że lista coraz bardziej się rozszerza ^^
spokojnie, tylko na to notowanie. Ten tydzień był po prostu bardzo owocny Icon_smile
aaktt napisał(a):poza tym ściskam kciuki za Kiwanukę, Mumford & Sons i Black Keysów Icon_smile
tuż za 50 jest "Bones" od Kiwanuki. Zobaczymy, może coś z tego będzie


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - AKT! - 01.09.2012 11:20 PM

michal91d napisał(a):mam konto
aaaa taaaak, faktycznie, już pamiętam Icon_biggrin

michal91d napisał(a):RYM takich przypadków nie ogarnia Icon_biggrin
to akurat prawda Icon_wink

michal91d napisał(a):tuż za 50 jest "Bones" od Kiwanuki. Zobaczymy, może coś z tego będzie
Icon_biggrin


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - prz_rulez - 02.09.2012 12:27 AM

Mniam mniam, apetyczna ta poczekalnia, palce lizać.
saferłel napisał(a):Dlaczego najbardziej podoba Ci się najsłabsza według mnie piosenka na płycie? Przy okazji odpowiedź na pytanie dlaczego świnie nie potrafią latać Icon_wink
Ty mi najpierw odpowiedz, dlaczego jesteś coraz bardziej na nie w stosunku do Automatycznego Systematycznego Nawyku Icon_wink


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - saferłel - 02.09.2012 12:37 AM

prz_rulez napisał(a):Ty mi najpierw odpowiedz, dlaczego jesteś coraz bardziej na nie w stosunku do Automatycznego Systematycznego Nawyku Icon_wink
Mój poziom sympatii do tego nagrania jest na stałym poziomie.

michal91d napisał(a):mam kontoIcon_exclaim, ale notatnik jest niezastąpiony Icon_biggrin Mam swoją listę obiecujących zespołów i co jakiś czas sprawdzam co u nich słychać. W większości są to młode grupy, które jeszcze nic nie wydały, albo wydały jednego singla. RYM takich przypadków nie ogarnia Icon_biggrin
No to bierz się do roboty i aktualizuj stronę Icon_biggrin It's up to you.


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - prz_rulez - 02.09.2012 10:22 AM

saferłel napisał(a):Mój poziom sympatii do tego nagrania jest na stałym poziomie.
Czyżby? Odniosłem wrażenie, że przy premierze płyty wypowiadałeś się o nim bardziej pozytywnie. + pewne zdanie, które jest prywatne i nie mam zamiaru go publikować bez zgody autora Icon_wink


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - saferłel - 02.09.2012 10:56 AM

Publikuj jak chcesz. Na płycie są po prostu lepsze kawałki, a ''Automatic'' pomimo dużej masy atomowej nie jest w stanie przyciągnąć mnie na dłuższy czas i zostać szlagierem na lata. To energy shot. W końcu przestaje działać i chociaż jest fajnie, to zdajesz sobie sprawę, że początkowe reakcje były spowodowane ''głodem na muzykę''. Ale jak już osłuchałem się z LP, to mój poziom sympatii raczej się nie zmienił.


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - michal91d - 02.09.2012 11:01 AM

prz_rulez napisał(a):Mniam mniam, apetyczna ta poczekalnia, palce lizać.
czekam na Ninę u Ciebie
saferłel napisał(a):No to bierz się do roboty i aktualizuj stronę Icon_biggrin It's up to you.
może w tym tygodniu, choć na razie nie widzę potrzebyIcon_razz


RE: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 202 (1.09.12r.) - AKT! - 02.09.2012 12:51 PM

michal91d napisał(a):może w tym tygodniu, choć na razie nie widzę potrzebyIcon_razz
to zacznij Icon_mrgreen