Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Animal Collective - Centipede Hz - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Animal Collective - Centipede Hz (/showthread.php?tid=16317)



Animal Collective - Centipede Hz - Listoholik - 22.08.2012 04:57 PM

Szósty album Animal Collective już 4 września.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR-7QhXvFEvdo2dK96Siii...xhNiS4Uq2w]

01. Moonjock
02. Today's Supernatural
03. Rosie Oh
04. Applesauce
05. Wide Eyed
06. Father Time
07. New Town Burnout
08. Monkey Riches
09. Mercury Man
10. Pulleys
11. Amanita


RE: Animal Collective - Centipede Hz - Listoholik - 22.08.2012 06:49 PM

słucham właśnie tej płyty i przyznam, że mam dylemat, co zrobić z nią w podsumowaniu płyt roku?
przypomnę, że poprzednia Ich płyta "Merriweather Post Pavilion" w 2009 roku okazała się być moim albumem roku numer 1!


RE: Animal Collective - Centipede Hz - dziobaseczek - 22.08.2012 06:58 PM

słyszałem, że wrócili do brzmień z wczesnej działalności, czyli dużo trudniejszej kakofonii, czy to prawda?


RE: Animal Collective - Centipede Hz - Listoholik - 22.08.2012 07:11 PM

odpowiedzią na Twoje pytanie niech będzie to:

Włączasz płytę i zaczyna się wariactwo na kółkach. Miała baba psa, a pies kota miał, razem spadali z dywanu na podłogę i łamali mózg. A sprawca tego wszystkiego pokazywał im język. Sałata słowna w głowie po załamaniu czasoprzestrzeni zmienia się w las, gdzieś w środkowej Kanadzie, gdzie wiewiórki jedzą orzechy w mlecznej czekoladzie, bo rzeki płynącej czekolady są tam na porządku dziennym. A ja siedzę, siedzę, i czuję się świetnie, i od teraz mam więcej białych karteczek, pokredkuję je wszystkie i rozdam wam...

I mógłbym tak jeszcze długo… bo taka właśnie jest ta muzyka na nowej płycie Animal Collective, odrealniona, psychodeliczna, powykrzywiana… I tak śpiewają oto o chłopcu o powykręcanych gałęziach, o kosmosie schwytanym na wędkę, o czarnej dziurze orzecha włoskiego i o włoskim koprze porastającym zwoje mózgowe…

Icon_wink2


RE: Animal Collective - Centipede Hz - dziobaseczek - 22.08.2012 07:36 PM

no cóż, wracamy zatem do klimatu Strawbery Jam. Nie powiem, tamta plyta była dla mnie potężnym wyzwaniem. Twoja recenzja jest kapitalna ale boję sięgać po ten krążek, ale jednocześnie pragnę tego. Oto fenomen jednej z najwybitniejszych formacji awangardowych w historii.


RE: Animal Collective - Centipede Hz - Listoholik - 22.08.2012 07:41 PM

ależ nie traktuj tak poważnie "mojej recenzji" Icon_wink
to tylko taki niekontrolowany chwilowy upływ myśli ubrany w słowa, a chwile trwają nadal i słów w głowie coraz więcej, ale muzyka Animal Collective w końcu taka jest, że można by przy niej całą książkę napisać... Icon_wink


RE: Animal Collective - Centipede Hz - Listoholik - 22.08.2012 08:12 PM

dziobaseczek napisał(a):boję sięgać po ten krążek

ja słuchałem na razie tylko raz, i też się boję słuchać po raz drugi ;/


RE: Animal Collective - Centipede Hz - Listoholik - 23.08.2012 01:10 AM

jak Wam się podoba aktualny art.wizerunek Davida, Noaha, Briana i Josha? Icon_smile

[Obrazek: Animal+Collective+ac.png]