Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top wszech czasów - 2012 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Wędrowna Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=86)
+---- Wątek: Top wszech czasów - 2012 (/showthread.php?tid=16063)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Top wszech czasów - 2012 - michal91d - 11.08.2012 01:25 PM

saferłel napisał(a):W życiu bym nie pomyślał, że jakiś R.E.M. się może pojawić tak wysoko. Zaskoczenie.
czyli będzie jeszcze większe...
saferłel napisał(a):jednak widzę, że mojego ulubionego utworu od Coldplay w tym topie nie będzie - co za paradoks ;P
jakiego?


RE: Top wszech czasów - 2012 - thestranglers - 11.08.2012 01:27 PM

michal91d napisał(a):46. Kings of Leon - Sex on Fire
Mimo że nie należę do fascynatów "Only By The Night" to nie sposób nie dać się porwać tym dźwiękom.
michal91d napisał(a):42. Mew - Comforting Sounds
Tak, za sprawą Mew i płyty "Frengers" czuję obowiązek odświeżenia Listy Napędowej Do Życia. Przy każdej okazji należy powtarzać że tworzą wciąż cudną muzykę.
michal91d napisał(a):41. U2 - With or Without You
Trochę mało utworów z lat 80. u Ciebie. A wypisać nazwy wszystkich brakujących mi kapel nie dam rady.
michal91d napisał(a):40. R.E.M. - Man on the Moon
Dobrze że jest przedstawiciel tego LP. Wybrałbym "Drive" bo swego czasu robił ciut większe wrażenie. Oba zajmowały przez kolejne czternaście tygodni pozycję lidera.
michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
36. Coldplay - Politik
Dwa numery które bardzo lubię. Zwłaszcza "Politik" cieszy bo to czołówka płyty jak by nie było.


RE: Top wszech czasów - 2012 - thestranglers - 11.08.2012 01:29 PM

Szymek79 napisał(a):oni zachwycili mnie tylko raz nagraniem "Wires" i trochę mniej singlem "Half Light"
No i jeszcze było jedno wyjątkowe nagranie: Tourist.


RE: Top wszech czasów - 2012 - saferłel - 11.08.2012 01:31 PM

michal91d napisał(a):jakiego?
Tego, który mam ustawiony jako budzik w telefonie od prawie dwóch lat Icon_razz2


RE: Top wszech czasów - 2012 - Kordian - 11.08.2012 01:32 PM

Z kolejnych pozycji najbardziej ucieszyły mnie przepiękne kompozycje "Sonnet", "Lucky Man" i "Shining Light". Aż się nie chce wierzyć, że można zmieścić w tekście tyle emfazy i patosu i wypaść tak przekonujących. Wersję Annie Lennox też całkiem lubię. Układając własny top starałbym się też pamiętać o "Thru the Glass", swego czasu było to dla mnie duże odkrycie. "Map of the Problematique" niedawno grałem w Radiu Iwelynne, a o Stereophonics wspominałem na blogu w kontekście listy Hop-Bęc.

Oczywiście obecność mojego ulubionego zespołu, czyli Mew, też bardzo mnie cieszy Icon_smile Poza tym coś czuję, że za jakiś czas wypowiem o się piosenkach, których nie znałem/zapomniałem. Mam nadzieję, że jeszcze pojawią się Keane Icon_wink


RE: Top wszech czasów - 2012 - michal91d - 11.08.2012 01:34 PM

saferłel napisał(a):Tego, który mam ustawiony jako budzik w telefonie od prawie dwóch lat Icon_razz2
a ja mam wiedzieć jaki Ty masz budzik? Icon_lol "Viva la Vida" już była
Kordian napisał(a):Mam nadzieję, że jeszcze pojawią się Keane Icon_wink
Icon_wink


RE: Top wszech czasów - 2012 - thestranglers - 11.08.2012 01:34 PM

A jak Keane to tylko Bedshaped Icon_wink


RE: Top wszech czasów - 2012 - Szymek79 - 11.08.2012 01:34 PM

Ależ wyborna piątka.

michal91d napisał(a):40. R.E.M. - Man on the Moon
Automatic for the People (1992)
jedno z wielu wybornych nagrań z mojej ulubionej ich płyty, poza tym zawsze mi się kojarzy z filmem pod tym samym tytułem z najlepszą rolą Jima Carrey'a.

michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
A Rush of Blood to the Head (2002)
Jeden z moich ulubionych utworów Coldplay. Miłość od pierwszego usłyszenia. Jeden z najlepszych teledysków w historii. Piękno.
miałem podobnie z tym nagraniem oczywiście No1 na mojej liście i w tej chwili chyba mój No2 Coldplay.

michal91d napisał(a):38. Embrace - Gravity
miałem to nagranie też w swoim Topie więc to chyba wystarczy za komentarz

michal91d napisał(a):37. Travis - Sing
to był przebój, gdzie te czasy kiedy takie nagrania rządziły na Lp3

michal91d napisał(a):36. Coldplay - Politik
za takie nie singlowe nagrania to chyba nikt nie będzie miał do ciebie żaluIcon_smile


RE: Top wszech czasów - 2012 - thestranglers - 11.08.2012 01:37 PM

Na budzik to by właśnie "Politik" pasowało. Albo "God Put a Smile upon Your Face".


RE: Top wszech czasów - 2012 - Kordian - 11.08.2012 02:43 PM

(11.08.2012 01:27 PM)thestranglers napisał(a):  
michal91d napisał(a):42. Mew - Comforting Sounds
Tak, za sprawą Mew i płyty "Frengers" czuję obowiązek odświeżenia Listy Napędowej Do Życia. Przy każdej okazji należy powtarzać że tworzą wciąż cudną muzykę.

Jestem przekonany, że jeszcze stworzą. Ostatnio coś nagrywali we Włoszech.


RE: Top wszech czasów - 2012 - Tomekk - 11.08.2012 09:44 PM

michal91d napisał(a):65. Sigur Rós - Varúð
jak dla mnie to zbyt świeże, żeby już być na Topie, piosenka powinna przetrwać próbę czasu - tak ze 3 lata.

michal91d napisał(a):62. Mando Diao - Dance with Somebody
na mojej liście też byli, ale nie traktuje ich w kategoriach ponadczasowości, tylko raczej jako ciekawostkę.

michal91d napisał(a):60. White Lies - Farewell to the Fairground
jedna z nielicznych kapel, której popularności nie rozumiem.

michal91d napisał(a):58. The Killers - Somebody Told Me
myślę, że to nie ostatnie słowo Killersów w tym Topie, mam jeszcze 2 pewniaków, więc będzie zaskoczenie, jeśli ich zabraknie.

michal91d napisał(a):55. Thirteen Senses - Thru the Glass
faktycznie mają kiepską promocję, nie znałem ich wcześniej w ogóle.

michal91d napisał(a):48. Manic Street Preachers - Your Love Alone is not Enough
wbrew pozorom to chyba ich największy przebój, Nina Persson dużo pomogła Icon_wink

michal91d napisał(a):49. Coldplay - Viva la Vida
hejterów było dużo, ale to jest piękny utwór (troszkę spalgiatowany, ale nic nie umniejszy jego wybitności). No i ten tekst, można się zasłuchać Icon_smile

michal91d napisał(a):46. Kings of Leon - Sex on Fire
Na mojej liście doszli tylko do #16 Icon_redface
ale może to wynikało z przemęczenia materiału?

michal91d napisał(a):44. Sigur Rós - Sæglópur
Sigur Ros to kompletnie nie moja muzyka, ale to nagranie z pewnością byłoby i na moim topie.

michal91d napisał(a):41. U2 - With or Without You
nie pasuje tu, tak jak Queen Icon_cool

michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
niżej od Politik, z tego trzeba się wytłumaczyć Icon_twisted


RE: Top wszech czasów - 2012 - Dobromiera - 11.08.2012 10:56 PM

Cytat:45. Keane - Everybody's Changing
42. Mew - Comforting Sounds

Świetne nagrania. Icon_smile

Cytat:43. Athlete - Hurricane

Pierwsze słyszę, ale przyjemne.

Cytat:40. R.E.M. - Man on the Moon

O, nie spodziewałem się tego kawałka. Ale i u mnie byłby w setce. Mam nadzieję że to nie jedyne R.E.M. tutaj Icon_wink

Cytat:39. Coldplay - The Scientist

Tego ich utworu akurat nigdy nie lubiłem.

Cytat:37. Travis - Sing

Ostatnio mam wrażenie że w reklamach jest lepsza muzyka niż w radiu...

Cytat:36. Coldplay - Politik
Brakuje mi takiego grania mojego ulubionego zespołu...

Mi też Icon_sad

(10.08.2012 10:41 PM)saferłel napisał(a):  Przedziwnie układa się ten top. Z wyjątkiem pojedynczych, dosyć przewidywalnych strzałów pokroju U2, dominuje tu NAPRAWDĘ świeża muzyka. Nie spodziewałem się aż takiego wietrzenia Twojej listy Icon_wink

Ja tam się spodziewałem że będzie tu głównie 'historia najnowsza' Icon_razz2 Choć ciągle liczę na pozytywne zaskoczenia z kawałkami z lat 90., 80...


RE: Top wszech czasów - 2012 - michal91d - 12.08.2012 12:51 PM

Szymek79 napisał(a):to był przebój, gdzie te czasy kiedy takie nagrania rządziły na Lp3
no właśnie...
Tomekk napisał(a):jak dla mnie to zbyt świeże, żeby już być na Topie, piosenka powinna przetrwać próbę czasu - tak ze 3 lata.
mi wystarczyły 2 miesiąceIcon_cool
Tomekk napisał(a):faktycznie mają kiepską promocję, nie znałem ich wcześniej w ogóle.
kiedyś mieli lepszą. Ostatni album, który wyszedł w zeszłym roku nie miał jej prawie w ogóle...
Tomekk napisał(a):nie pasuje tu, tak jak Queen Icon_cool
ale jeżeli pojawi się jeszcze kilka niepasujących to wtedy będą pasować... Icon_wink
Tomekk napisał(a):niżej od Politik, z tego trzeba się wytłumaczyć Icon_twisted
nie będęIcon_twisted
Art. Brut. napisał(a):Ostatnio mam wrażenie że w reklamach jest lepsza muzyka niż w radiu...
mam nadzieję, że nie poznałeś tego nagrania przez reklamęIcon_lol


RE: Top wszech czasów - 2012 - michal91d - 12.08.2012 01:15 PM

[Obrazek: a-ha-lifelines_s.jpg]
35. a-ha - Lifelines
Lifelines (2002)
Jeden z moich ulubionych przebojów a-ha, z najlepszego (według mnie) albumu w ich karierze. Piękna ballada, a do tego bardzo charakterystyczny teledysk. Pamiętam, że już w gimnazjum za mną to chodziło.





[Obrazek: R-150-338028-1098318176.jpg]
34. Lighthouse Family - Run
Whatever Gets You Through the Day (2002)
Moja fascynacja Lighthouse Family zaczęła się mniej więcej w tym samym momencie co do Robbiego Williamsa. Przez jakiś moment byli moją druga ulubioną grupą. "Run" ze swoim motywem wygrywanym na trąbce szybko zdobyło moją sympatię.




[Obrazek: imagen_friday_i_m_in_love_0302_0th.jpg?1276036258]
33. The Cure - Friday I'm in Love
Wish (1992)
Kolejny z klasyków, którego nie mogło zabraknąć w tym topie. Ale nie pojawiłby się w nim gdyby nie moja wielka sympatia do niego.




[Obrazek: hip-e573f7f9-4c60-4ba4-a9c1-1210532478b2.jpg]
32. Coldplay - Speed of Sound
X&Y (2005)
Pamiętam, gdy to nagranie było jeszcze na liście 30 Ton. Naprawdę go nie lubiłem (bo wygrywał z kimś-tam, już nie pamiętam kim), ale byłem jeszcze przed fazą fascynacji Coldplay. Jeden z najlepszych w ich karierze. Do tego dochodzi pięknie wyreżyserowany teledysk.




[Obrazek: Medium_724388514453_300x300_72dpi.jpg]
31. Radiohead - No Surprises
OK Computer (1998)
A może powinno być wyżej... Ten dylemat często pojawia się podczas tego topu. Tylko i aż trzydzieste miejsce. Piękna ballada z okresu twórczości Radiohead, który bardzo lubię, kiedy starali się tworzyć melodie. Dziś tych melodii trochę brakuje.





RE: Top wszech czasów - 2012 - saferłel - 12.08.2012 01:22 PM

michal91d napisał(a):Jeden z moich ulubionych przebojów a-ha
O kurde, synthpop u Michała i to tak wysoko Icon_surprisedIcon_wink Słodki wyjątek, ale w sumie wiedziałem, że ich lubisz.

michal91d napisał(a):Coldplay - Speed of Sound
Chyba drugi najlepszy singiel z tamtej płyty.

michal91d napisał(a):The Cure - Friday I'm in Love
Ciekawe czy u mnie w topie The Cure zmieściłby się do top 30...może tak. Oczywiście dobrze tu widzieć takiego oldboya.

michal91d napisał(a):Radiohead - No Surprises
Na ''My Iron Lung'' nie liczę, więc tutaj przyklaskuję Icon_smile Zaskakująca część, ale....to chyba nie to miałeś na myśli, sugerując, że zdziwię się jeszcze bardziej.


RE: Top wszech czasów - 2012 - michal91d - 12.08.2012 01:28 PM

saferłel napisał(a):O kurde, synthpop u Michała i to tak wysoko Icon_surprisedIcon_wink
chciałbym napisać coś jeszcze, ale poczekamIcon_smile
saferłel napisał(a):Na ''My Iron Lung'' nie liczę, więc tutaj przyklaskuję Icon_smile
nie będę Cię trzymał w napięciu - nie liczIcon_smile
saferłel napisał(a):ale....to chyba nie to miałeś na myśli, sugerując, że zdziwię się jeszcze bardziej.
nieIcon_twisted


RE: Top wszech czasów - 2012 - Szymek79 - 12.08.2012 02:50 PM

michal91d napisał(a):35. a-ha - Lifelines
mała niespodzianka lubię a-ha z tamtego okresu ale wyżej sobie cenię "Summer Moved On" i "Forever Not Yours".

michal91d napisał(a):34. Lighthouse Family - Run
a to w ogóle niespodzianka że ktoś jeszcze pamięta ten duet z resztą bardzo spodobali mi się chyba od pierwszego singla "Lifted" o ile dobrze pamiętam.

michal91d napisał(a):33. The Cure - Friday I'm in Love
dobre nagranie ale na pewno nie najlepsze od nich z resztą w moim Topie się też znaleźli ale z "Lovesong"

michal91d napisał(a):32. Coldplay - Speed of Sound
można się było spodziewać z perspektywy czasu stwierdzam że mogli sobie lepiej poradzić z tym nagraniem u mnie

michal91d napisał(a):31. Radiohead - No Surprises
dzięki długiemu stażowi na lp3 stali się też i jednym z ulubionych od nich nagraniem


RE: Top wszech czasów - 2012 - saferłel - 12.08.2012 04:06 PM

Szymek79 napisał(a):dobre nagranie ale na pewno nie najlepsze od nich z resztą w moim Topie się też znaleźli ale z "Lovesong"
Coś mało finezyjni jesteście w tych swoich typach w dyskografii The Cure Icon_wink


RE: Top wszech czasów - 2012 - AKT! - 12.08.2012 04:07 PM

"Lifelines" to jeden z fajniejszych numerów od a-ha, też lubię. "Run" za to nigdy mi się nie podobało, ale "Friday I'm in Love" to z kolei miła rzecz - wydaje mi się, że bardzo w Twoim stylu Icon_surprised Idealnie tu pasuje!

"Speed of Sound" w czasie wydania było bardzo długo na mojej playliście; obecnie do niego nie wracam, ale uważam, że jest w porządku.


RE: Top wszech czasów - 2012 - dziobaseczek - 12.08.2012 07:45 PM

michal91d napisał(a):33. The Cure - Friday I'm in Lov
któż nie kochał tej piosenki, pomimo, ze znam setki ich lepszych piosenek, to mało która miała tyle uroku co ta.
michal91d napisał(a):31. Radiohead - No Surprises
tutaj nie ma co komentować - arcydzieło z arcygenialnej płyty.
michal91d napisał(a):34. Lighthouse Family - Run
ja tez ich bardzo lubię!
michal91d napisał(a):35. a-ha - Lifelines
tez ciesze się, ze ich doceniasz.
michal91d napisał(a):32. Coldplay - Speed of Sound
mój ulubiony ich kawałek!