Największe forum list przebojów Mycharts.pl
100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Listy okazjonalne (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: 100 piosenek wszech czasów magazynu TIME (/showthread.php?tid=13169)



100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - saferłel - 28.10.2011 03:15 PM

http://entertainment.time.com/2011/10/24/the-all-time-100-songs/?iid=ent-main-feature#tightrope-janelle-monae-featuring-big-boi

Ranking bardzo interesujący, ponieważ ułożony przez wiele osób, które niekoniecznie chciały zapełnić całe top 30 Bobem Dylanem, The Rolling Stones czy innym The Beatles ;] Ale i tak by tego nie zrobiły - piosenek nie ułożono w żadnej konkretnej kolejności. Obejmuje on zagadnienie ''popular songs''.


RE: 100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - Aro - 28.10.2011 05:22 PM

saferłel napisał(a):Obejmuje on zagadnienie ''popular songs''.
precyzyjniej to "popular english songs" czyli typowe chartsy z wysp brytyjskich. Przyznam szczerze, że kilka ciekawych rzeczy tam jest (generalnie jak zwykle zresztą) , ale głównie są skupieniu na swoim podwórku. to raczej nie jest zarzut tylko po prostu taki ich los. Są bardzo przewidywalne .


RE: 100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - saferłel - 28.10.2011 05:28 PM

z USA również. Nie jest to ranking oparty o chartsy. Po prostu najlepsze piosenki anglojęzyczne. Co do przewidywalności, to absolutnie nie mogę się z tym zgodzić. Moim zdaniem jest tam wiele ciekawych rzeczy (o których słyszałem pierwszy raz w życiu), ale też brakuje kilku, wydawałoby się, standardów. No i zasięg obejmuje też tajemnicze lata 20-50 Icon_lol


RE: 100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - AKT! - 29.10.2011 02:13 PM

całkiem ciekawe zestawienie, nie zgadzam się że przewidywalne
z niektórych płyt wybrałbym może nieco inne piosenki, ale w sumie jest tyle znakomitych utworów, że zamknięcie się w zaledwie 100 utworach to nie lada wyczyn - ja w tym roku nadal nie mogę zamknąć się w 500 - robię już czwarte podejście do tegorocznego TWC i nadal nie mogę wybrać

a lata 50-20 wcale nie takie tajemnicze, ja nie kojarzę zaledwie kilku Icon_smile


100 Piosenek Według TIME MAGAZINE - Sajmon - 30.10.2011 09:13 PM

Legendarny amerykański tygodnik TIME opublikował listę 100 najlepszych piosenek od 1923 do 2011 roku (czas istnienia pisma). WAŻNE - zestawienie TIME'a to nie ranking, a luźny zbiór. Znajdziecie go pod tym linkiem: http://entertainment.time.com/2011/10/24/the-all-time-100-songs/#tightrope-janelle-monae-featuring-big-boi


RE: 100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - AKT! - 30.10.2011 09:40 PM

Mamy już o tym temat Icon_smile Połączyłem wątki Icon_wink


RE: 100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - thestranglers - 30.10.2011 10:36 PM

Kupuje OUTKAST, LADY GAGE, SINEAD O'CONNOR, NIRVANE, 2PACA, RADIOHEAD, JOY DIVISION, MICHAELA JACKSONA, NEW ORDER, QUEEN, BEE GEES, DAVIDA BOWIE, FLEETWOOD MAC, ROYA ORBISONA, BEATLES.


RE: 100 piosenek wszech czasów magazynu TIME - AKT! - 31.10.2011 02:47 AM

o, ja sobie może ułożę utwory z tej listy w kolejności od ulubionego, tak mi się nasunęło po powyższym poście Icon_smile2