Największe forum list przebojów Mycharts.pl
12 Days of Christmas, Volume V - A Darn Folky Christmas! - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: 12 Days of Christmas, Volume V - A Darn Folky Christmas! (/showthread.php?tid=10140)



12 Days of Christmas, Volume V - A Darn Folky Christmas! - AKT! - 19.12.2010 05:42 AM

[Obrazek: treeeeee.png]

Podobnie jak przed rokiem i przed dwoma laty (a także przed trzema i czterema, choć nie tutaj) mam zaszczyt zaprezentować piątą część mojej świątecznej składanki "12 Days of Christmas". Tegoroczna kompilacja będzie szczególna, bo po raz pierwszy nie tyle będzie to mieszanka stylów, a rzecz bardziej jednolita - melancholijna, folkująca. Po raz pierwszy też będzie to bardziej zimowa aniżeli stricte bożonarodzeniowa płyta, tak akurat się złożyło, taki repertuar. I po trzecie - po raz pierwszy na płycie nie 12, ale 13 piosenek, ze względu na jeden bonusowy utwór, który nie zmieścił się w podstawowym zbiorze, a bardzo chciałem go zaprezentować, czyli "Winter Is Blue" Vashti Bunyan. Zresztą merytorycznie dość znacznie odbiega od reszty, bo zimę na jedynie w tytule, ale klimatycznie pasuje jak znalazł, więc oto jest.

Ponadto w tym roku postanowiłem przygotować ministronę, gdzie znajdziecie linki do wszystkich pięciu kompilacji. Miłego słuchania!


Tracklista:
1. Virginia Astley, "A Summer Long Since Passed"
2. Antonio Vivaldi, "The Four Seasons: 'Winter' - I. Allegro non molto"
3. Fleet Foxes, "White Winter Hymnal"
4. Loreena McKennitt, "Snow"
5. Sting, "The Hounds of Winter"
6. Annie Lennox, "Lullay Lullay (Coventry Carol)"
7. Moondog, "Bells Are Ringing"
8. Sufjan Stevens, "Come Thou Fount of Every Blessing"
9. The Swell Season, "The Swell Season"
10. Sara Bareilles & Ingrid Michaelson, "Winter Song"
11. George Winston, "Carol of the Bells"
12. Harry Nilsson, "Remember (Christmas)"
13. Vashti Bunyan, "Winter Is Blue" (Bonus Track)

SPRAWDŹ!

Na tę chwilę linki dopiero się uploadują, ale najpóźniej do wieczora wszystko powinno śmigać. W tym roku składanka wyszła wyjątkowo późno, ale z jednej strony nie miałem nastroju na początku grudnia, żeby się zabrać, a z drugiej chciałem uważnie przemyśleć dobór repertuaru - i myślę, że wyszła mi najlepsza do tej pory część, tak nieskromnie napiszę Icon_wink



- Yacy - 19.12.2010 12:28 PM

jeśli jest taka jak okładka, to zapewne jest najlepsza Icon_smile2

czekam...

ps. a z jakich lat są utwory, bo wydaje mi się, że jest sporo nowiutkich? ale może tylko mi się wydaje...


- AKT! - 19.12.2010 06:00 PM

Jest kilka z ostatnich lat, to prawda Icon_smile

1. Virginia Astley, "A Summer Long Since Passed" (1983)
2. Antonio Vivaldi, "The Four Seasons: 'Winter' - I. Allegro non molto" (1970 - wersja Academy of St. Martin-in-the-Fields/Neville Marriner; Alan Loveday)
3. Fleet Foxes, "White Winter Hymnal" (2008)
4. Loreena McKennitt, "Snow" (1995)
5. Sting, "The Hounds of Winter" (2009)
6. Annie Lennox, "Lullay Lullay (Coventry Carol)" (2010)
7. Moondog, "Bells Are Ringing" (1971)
8. Sufjan Stevens, "Come Thou Fount of Every Blessing" (2002)
9. The Swell Season, "The Swell Season" (2006)
10. Sara Bareilles & Ingrid Michaelson, "Winter Song" (2008)
11. George Winston, "Carol of the Bells" (1982)
12. Harry Nilsson, "Remember (Christmas)" (1972)
13. Vashti Bunyan, "Winter Is Blue" (1970)

Płytę można już znaleźć na stronie, ale dam też link tutaj Icon_smile
Jeszcze wrzucę na chomika, to napiszę Icon_smile


- saferłel - 19.12.2010 07:12 PM

Lata 90. zostały olane, więc chyba muszę z założenia podziękować Icon_razz2 (albo stworzyć konkurencyjną płytę!!! - chociaż nie umiem robić takich okładek, więc nikt nie ściągnie Icon_sad)


- AKT! - 19.12.2010 07:58 PM

No wiesz! Jest jedna piosenka z 1995 roku. Nie jestem znawcą tej dekady, a nie udało mi się znaleźć zbyt wielu pasujących rzeczy z tamtego okresu. Zresztą zupełnie pod tym kątem nie patrzyłem przy układaniu, ale myślę, że akurat Tobie ta część może się spodobać mimo Twojej awersji to świątecznej muzyki Icon_wink


- Miszon - 19.12.2010 08:25 PM

Nie słyszałem nic o poprzednich częściach, ale ta...

Okładka bardzo fajna.
A po płycie jesiennej, z której to 1 kawałek wpisałem do swojego Topu, na pewno też skuszę się na zimową Icon_smile2 .

Aczkolwiek widzę, że tym razem większość rzeczy znam. I nawet Sara z Ingrid się załapały Icon_smile2 .


- AKT! - 19.12.2010 08:55 PM

Bardzo się zdziwiłem, że Sara z Ingrid nie pojawiły się już rok temu, gdy przeglądałem w tym roku wcześniejsze tracklisty Icon_surprised Ale to nawet dobrze, bo akurat idealnie mi się tutaj wpasowały Icon_smile

Na stronie już dostępne wszystkie 5 części, jeśli ktoś ma ochotę Icon_wink


- Yacy - 19.12.2010 09:59 PM

Dzięki za lata! Icon_smile2

Proponuję abyś wyraźniej zaznaczył gdzie znaleźć płytkę Icon_wink2 ja nie wiem o jakiej stronie piszesz, a zanim znalazłem linka (spodziewałem się w pierwszym poście... ) to trochę trwało...

edit: jeszcze więcej trwało zanim kliknąłem w "sprawdź" Icon_razz


- AKT! - 19.12.2010 10:19 PM

Icon_smile linki są przecież zawsze pokolorowane na brązowo Icon_wink2
a ja wolę podawać je bardziej subtelnie Icon_smile


- Yacy - 19.12.2010 10:24 PM

na radioastrologu widać od razu Icon_wink2


- AKT! - 20.12.2010 10:01 PM

Dodałem na zwierzaka Icon_wink2


- ku3a - 22.12.2010 12:50 PM

a propos okładki:
jeśli chodzi o wykonanie - kapitalne! jak zwykle. głębokie ukłony!
natomiast jak na okładkę świątecznej składanki to mi się... niezbyt podoba Icon_wink2. takie ponure, szare, smutne, kompletnie nie kojarzy się z radością Bożego Narodzenia. gdyby w tytule była po prostu zima to co innego Icon_smile2. choć zima kojarzy się raczej z bielą. więc to raczej taka ponura, późna jesień Icon_smile2.


- Miszon - 22.12.2010 01:38 PM

Wolałbyś drzewo iglaste? Icon_wink2

No i tło jest białe Icon_cool2 .


- AKT! - 22.12.2010 03:01 PM

ku3a napisał(a):a propos okładki:
jeśli chodzi o wykonanie - kapitalne! jak zwykle. głębokie ukłony!
Icon_smile2

Cytat:natomiast jak na okładkę świątecznej składanki to mi się... niezbyt podoba Icon_wink2. takie ponure, szare, smutne, kompletnie nie kojarzy się z radością Bożego Narodzenia. gdyby w tytule była po prostu zima to co innego Icon_smile2. choć zima kojarzy się raczej z bielą. więc to raczej taka ponura, późna jesień Icon_smile2.
Bo trochę tak też brzmi ta część, nie jest taka typowo świąteczna z dzwoneczkami itd., ale bardziej refleksyjna, momentami nawet dość ponura. Teraz znalazłem jeszcze dwa radośniejsze utwory, które pasowałyby tu idealnie, może za rok ją trochę przekształcę Icon_smile